Strona głównaUroczystości → 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyły się uroczystości upamiętniające 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uczniowie klasy 8a przenieśli widzów pod koniec XIX wieku. Aktorzy przedstawili fragment "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego. Autor powieści ukazuje rusyfikację ziem polskich w okresie zaborów, podczas których państwo rosyjskie dążyło do wynarodowienia Polaków poprzez stopniowe narzucanie języka, kultury, sztuki, religii prawosławnej i zwyczajów rosyjskich. Na akademii świetnie wypadł chór szkolny oraz dzieci z klasy 2a oraz uczeń klasy 8a, Janek solista grający na akordeonie .

Społeczność szkolna wzięła udział w akcji MEiN #Szkoładohymnu oraz zaprezentowała żywą flagę biało - czerwoną.