Strona główna → Świetlica

Świetlica

"ŚWIETLICA PSP W MYŚLISZEWICACH MOIM DRUGIM DOMEM"

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Godziny pracy świetlicy w roku szkolnym 2018/2019 

 Poniedziałek 7.00-16.00 
Wtorek
7.00-16.00
Środa
7.00-16.00
Czwartek
7.15-16.00
Piątek 
 7.00-16.00 

Świetlica na terenie szkoły pełni funkcję opiekuńczo – wychowawczą. Uczniowie mogą w niej spędzać czas zarówno przed lekcjami, jak i po lekcjach. Nasi podopieczni to dzieci klas O oraz I-VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież klasy IIII Gimnazjum. Świetlica jest doskonałym miejscem do poznania nowych kolegów i koleżanek spoza klasy i zawarcia pięknych przyjaźni. Dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera panująca w świetlicy była serdeczna i miła, a wszyscy nasi podopieczni czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie.

Oprócz codziennych zajęć o charakterze edukacyjnym i wychowawczym, uczniowie mają możliwość odrobienia prac domowych z pomocą nauczycieli świetlicy. Mogą korzystać z licznych gier planszowych, rozwijających pamięć, koncentrację i logiczne myślenie, biorą udział w mini rozgrywkach sportowych, w miarę możliwości korzystają z sali gimnastycznej oraz zabaw na świeżym powietrzu, boisku i placu zabaw. Aktywnie spędzają czas na magicznym dywanie, grają w piłkarzyki, uczestniczą w zabawach ruchowo-tanecznych przy muzyce, śpiewają karaoke, uczą się piosenek anglojęzycznych. Korzystamy z tabletów, laptopa i projektora, aby urozmaicić zajęcia i aktywności świetlicowe. Uczniowie mają też możliwość relaksu i wycieszenia słuchając audiobooków zgromadzonych w świetlicy lub wybranych baśni, wierszy lub opowiadań czytanych przez nauczycieli lub wolontariuszy. Podopieczni mogą korzystać z literatury dziecięcej, uczestniczyć w zajęciach plastyczno-manualnych. Prace naszych uczniów systematycznie wywieszane są w galerii. Wiedząc, że nasi uczniowie mają moc talentów, organizujemy dla nich szkolne konkursy, w których mają szansę wykazać się swoją wyobraźnią i uzdolnieniami. Następstwem tej działalności jest udział w konkursach pozaszkolnych, w których pragniemy, aby dzieci z naszej świetlicy co raz częściej odnosiły sukcesy.

W świetlicy szkolnej organizujemy także wspaniałe święta i uroczystości dla dzieci, między innymi „Pasowanie na Świetliczaka”, „Dzień Misia”, „Dzień Czekolady”, „Dzień Życzliwości”, „Andrzejki”, „Halloween”, „Mikołajki”, „Dzień Babci i Dziadka”, „Dzień Kobiet”, „Dzień Chłopaka”, „Walentynki” oraz wiele innych. Obchodzimy święta narodowe, ucząc dzieci patriotyzmu, szacunku dla ojczyzny i symboli narodowych, obchodzimy radośnie pierwsze dni kalendarzowych pór roku, propagujemy ekologię i zdrowe odżywianie. Angażujemy podopiecznych do wspólnego przygotowywania ozdób i uczestnictwa w kiermaszach świątecznych.

Wychowankowie świetlicy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, biorąc udział także w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie naszej szkoły np. Górze Grosza, zbiórce nakrętek od butelek, zbiórce karmy dla zwierząt czy makulatury.  Chętnie współpracujemy z wolontariuszami
z naszej szkoły, którzy odwiedzają nas, spędzają czas z maluchami oraz pomagają dzieciom w lekcjach. Atmosfera panująca w świetlicy sprzyja harmonijnemu rozwojowi dzieci, zapewnieniu im poczucia bezpieczeństwa oraz docenieniu ich wartości.
 

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwają: Ewelina Rudecka, Małgorzata Chodniewicz, Anna Nowakowska

DZIAŁANOŚĆ ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

DZIAŁANOŚĆ ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

DZIAŁANOŚĆ ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

DZIAŁANOŚĆ ŚWIETLICY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015