Strona głównaSzkolni specjaliści → 9 SYGNAŁÓW OSTRZEGAWCZYCH…CZYLI PO CZYM POZNAĆ, ŻE DZIECKO NADMIERNIE UŻYWA MEDIÓW CYFROWYCH?

Używanie smartfonu, tabletu lub komputera stało się w ostatnim czasie bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. Korzystanie z mediów cyfrowych może być cennym źródłem wiedzy, okazją do rozwijania swoich zainteresowań, utrzymania rówieśniczych kontaktów, zwłaszcza w sytuacji zdalnej nauki. Istnieje jednak niewielka granica pomiędzy bezpiecznym korzystaniem z mediów elektronicznych a wejściem na trudną drogę uzależnienia od korzystania z komputera, tabletu czy telefonu. Odpowiednia reakcja we właściwym czasie może uchronić dzieci przed zgubnym korzystaniem ze sprzętów elektronicznych. Poniżej zamieszczamy infografikę obrazującą wskazówki rozpoznania u dziecka nadmiernego korzystania z mediów cyfrowych. Zachęcamy także do odwiedzenia poniższej strony i zapoznania się z artykułami na temat bezpieczeństwa uczniów w sieci.