Strona głównaAkcje szkolne. → Cała Polska czyta dzieciom 2019

Cała Polska czyta dzieciom 2019

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Czytając dzieciom poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy im całego bogactwa przeżyć. Rozumiejąc to i doceniając zwiększamy w oddziałach przedszkolnych ilość zajęć z czytelnictwa. Jest to świetny  sposób do wspólnej zabawy  i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów.  Codzienne głośne czytanie jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika- człowieka samodzielnie myślącego, kulturalnego,   z wyobraźnią, posiadającego wiedzę. Umiejętność słuchania sprzyja stałemu poszerzaniu słownictwa zarówno biernego jak  i czynnego, mobilizuje do poprawnego, swobodnego wypowiadania się.                                                                           W tym tygodniu uczennice z klasy 3 gimnazjum zaprezentowały przedszkolakom utwór „Franklin mówi przepraszam”. To książeczka, która uczy dzieci jak ważne jest wybaczanie i jak wielkie ma znaczenie w życiu codziennym.

A.    Panek, B. Prządka, J. Kozłowska