Strona głównaUroczystości → Festyn rodzinny "Kultury świata".

Festyn rodzinny "Kultury świata".

W dniu 21 czerwca w godz. 12 - 17 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Myśliszewicach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Kultury Świata" skierowany zarówno do społeczności lokalnej, 
jak i mieszkańców z okolicznych miejscowości. Ważnym punktem programu, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Myśliszewic, było uroczyste otwarcie placu zabaw przez Wójta Gminy Jedlnia-Letnisko, Pana Piotra Leśnowolskiego.
Impreza miała charakter nie tylko rozrywkowy, ale i edukacyjny. 
Uczestnicy mogli dowiedzieć się ciekawostek na temat rożnych kultur z wybranych zakątków świata 
w trakcie występów dzieci i młodzieży ze szkoły w Myśliszewicach oraz licznych konkursów zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W programie zaprezentowano między innymi: grecki taniec Zorba, brazylijską sambę, czy ukraiński Kazaczok.
Młodzież przedstawiła publiczności wybrane elementy kultury francuskiej, indyjskiej, japońskiej 
i kilku innych. Uczestnicy Festynu mieli możliwość skosztowania wypieków sporządzonych według oryginalnych przepisów z innych państw, np. ciasteczek żydowskich, amerykańskich czy belgijskich. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji takich jak: pokaz Taekwondo w wykonaniu trenera Michała Kowalewskiego i jego uczniów czy występ radomskiego muzyka, Oskara Mikołajczaka z zespołem. Dla najmłodszym największymi atrakcjami było bungee, dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, malowanie twarzy oraz pokaz straży pożarnej. Przybyli goście chętnie brali udział w licznych konkursach, w których do wygrania było wiele cennych nagród, w tym: skuter i rowery dziecięce ufundowane przez Proboszcza Parafii w Groszowicach, Księdza Wojciecha Wańka  oraz tablet, którego fundatorem był Pan Wójt Piotr Leśnowolski. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myśliszewicach, Rada Rodziców oraz Parafia pod wezwaniem św. Faustyny w Groszowicach.