Strona głównaKonkursy → Gminnego Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

Gminnego Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

19 listopada 2013 roku w ZSO w Jedlni Letnisko odbył się uroczysty finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Urząd Gminy w Jedlni Letnisko.

Konkurs obejmował wiedzę z zakresu szkodliwości działania narkotyków, alkoholu, nikotyny oraz niebezpieczeństwa wirusa HIV i choroby AIDS.

Zmagania konkursowe składały się z trzech etapów. Do  pierwszego etapu szkolnego przystąpili wszyscy uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Do drugiego etapu szkolnego zakwalifikowało się 20 uczniów ze szkoły podstawowej i 35 uczniów gimnazjum, natomiast do etapu trzeciego, gminnego przeszło po 10 reprezentantów z każdego etapu edukacyjnego, którzy wykazali się największą wiedzą w zakresie uzależnień i osiągnęli najwyższe wyniki.
Nad przebiegiem konkursu na szkolnych etapach czuwała pani pedagog – Marzena Krakowiak

Gminny etap konkursu odbył się 14 listopada 2013 roku w ZSO w Jedlni Letnisko i wzięło w nim udział 76 uczestników ze wszystkich szkół w gminie. Przeprowadzony  został przez koordynatora do Spraw Uzależnień w Starostwie Powiatowym – panią Wandę Jeszkę. Natomiast dzień 19 listopada 2013 roku był zwieńczeniem wszystkich etapów konkursu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Starosta Radomski – pan Mirosław Ślifirczyk, Wójt Gminy Jedlni Letnisko – pan Piotr Leśnowolski oraz zaproszeni goście: przedstawiciele Policji, dyrektorzy szkół, prelegenci i finaliści konkursu wraz z opiekunami. Uczestnicy trzeciego etapu konkursu, którzy zajęli miejsca od I do VII otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Podczas spotkania wystawione zostało także przedstawienie teatralne pt. „Moje życie jest cenne” w wykonaniu uczniów ze szkoły w Jedlni, które stanowiło doskonałą pointę i przestrogę dla młodych ludzi przed sięganiem po środki uzależniające.