Strona główna → ‘ZIELONE OBLICZE ELEKTROWNI KOZIENICE’

‘ZIELONE OBLICZE ELEKTROWNI KOZIENICE’

W dniu 28.11.18 uczniowie klasy 4a, 4b i 6 mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji przyrody przeprowadzonej przez Jacka Tabor, prezesa Mazowiecko- Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego oraz współpracowników grupy Enea.

Podczas prezentacji, pan Jacek Tabor w bardzo ciekawy sposób przedstawił dużą różnorodność świata roślin i zwierząt bytujących na terenie Elektrowni Kozienice. Szczególną uwagę zwrócił na pozytywną działalność elektrowni. Na jej terenie zabezpiecza się lęgi i miejsca rozrodcze zwierząt, wprowadza oznakowania linii energetycznych dla przelatujących ptaków. Wystąpienie wzbogacane było również odgłosami zwierząt, które „wydawał” sam prelegent i była to jedyna szansa dla uczniów, jak mówił „pogwizdania” na lekcji bez ponoszenia konsekwencji.    

 Na koniec prelekcji został przeprowadzony mini konkurs dotyczący wiadomości uzyskanych podczas spotkania. Zgłaszający się uczniowie wykazali się znajomością tematu, za co otrzymali ciekawe nagrody.

Taka lekcja przyrody na pewno zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Więcej informacji na temat formy ochrony przyrody i krajobrazu w sąsiedztwie elektrowni Kozienice możemy zobaczyć na stronie

https://www.youtube.com/watch?v=WKMt2NdZQxE

                                                                                                    Organizator spotkania

                                                                                                    E.Góźdź-Chyc i A. Krzos