Strona główna → EUROWEEK 2019

EUROWEEK 2019

Jak co roku, tak i w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wyjechali na obóz językowy w okolice Kłodzka, a dokładnie do Międzygórza, położonego tuż obok granicy z Czechami. Może pogoda w tym roku nie dopisywała, jednakże malownicze tereny, czyste powietrze i atmosfera miejsca rekompensowały jej brak.

          Nasi uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe i od samego początku zaczęli zajęcia językowo-integracyjne. Nie zabrakło też zabawy i dowcipu. Podczas trzech dni uczniowie wykonywali projekty, opisywali swoje oczekiwania, rozmawiali z wolontariuszami w podgrupach, przedstawiali polską kulturę i tradycję oraz poznawali inne kraje i ich zwyczaje. Zajęcia poświęcone komunikacji językowej przeplatane były zabawami integracyjnymi, które przyniosły uczniom mnóstwo satysfakcji. Do najciekawszych przerywników należały tańce, w tym Taniec belgijski oraz Heel and Toe na melodię Polki.
Z zabaw uczniowie zapamiętali Kasanowę oraz Ruchome Kółko i Krzyżyk, które przenieśli na grunt szkolny. Wolontariusze z różnych stron świata, Wietnamu, Meksyku, Indii, Indonezji, Korei, Azerbejdżanu i Birmy, zadbali o dobrą atmosferę, poczucie wzajemnego szacunku, dobrą zabawę i zmniejszenie bariery językowej. Pomimo gorszej pogody skorzystaliśmy też codziennie ze świeżego powietrza tańcząc w rytm muzyki podczas zajęć nazywanych Energizer bądź też korzystając z krótkiego spaceru po okolicy.

          Gorąco polecam i zachęcam do skorzystania z oferty obozu językowego większej ilości uczniów. Wielu uczestników po pierwszym wyjeździe wraca na obóz kilkukrotnie, co wskazuje na atrakcyjność prowadzonych zajęć. Jeszcze raz gorąco zachęcam.