Strona główna → I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy

W styczniu odbyły się dwa pracowite spotkania członków Młodzieżowej Rady Gminy. Pierwsze
z nich, 9.01.2017 miało charakter warsztatów.  Młodzi radni pracowali w grupach i dzięki wspólnej burzy mózgów wypracowali wiele wspaniałych pomysłów i ciekawych inicjatyw w ramach programu „Oswoić Jesień” dedykowanego wszystkim seniorom zamieszkałym w gminie Jedlnia Letnisko.

Dnia 16.01.2017 odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Gminy, której celem był wybór przewodniczącego, zastępcy oraz sekretarza. Wynikiem głosowania, przewodniczącym został uczeń szkoły w Jedlni Letnisko Jakub Zawadzki, zastępcą Alicja Górka ze szkoły w Natolinie,
a sekretarzem uczennica naszej szkoły Zuzanna Kowalik.

Ważnym punktem posiedzenia Młodzieżowej Rady Gminy była oficjalna inauguracja programu „Oswoić Jesień”, który ma na celu dostrzeżenie obecności i docenienie seniorów w naszym środowisku. Wydarzeniu temu towarzyszyło odsłonięcie plakatu wykonanego przez dzieci, który ilustrował wspaniałą ideę programu.

Całą uroczystość uświetnił występ zespołu „Fasolki” ze Szkoły Podstawowej w Słupicy, który dedykowany był zgormadzonym na sali seniorkom z okazji święta babci i dziadka.

Następnie seniorki zostały obdarowane medalami przez Wójta Gminy Jedlnia Letnisko
i odwdzięczyły się energicznym występem muzycznym, który wywołał gromkie brawa.

Podsumowaniem sesji były słowa Pana Wójta, który nawiązał do projektu i podkreślił fakt,
iż jesień życia nie musi być szara i nudna, ale ciekawa, pełna energii i wigoru, jak wspaniałe Panie z Klubu Seniora.

Ewelina Rudecka, Anna Grabowska