Strona główna → Klasy pierwsze w Górach Świętokrzyskich

Klasy pierwsze w Górach Świętokrzyskich

Uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Swoją wędrówkę rozpoczęli od Babyjagowa, baśniowej krainy pełnej świętokrzyskich legend. Zobaczyli tam chatkę Baby Jagi, jaskinię zbója Madeja, domek Jasia i Małgosi i łódź Wikingów. Mieli także okazję przejść przez tunel strachu i pobawić się na placu zabaw. Następnie wzięli udział w zawodach i zabawach organizowanych przez strażaków. Zobaczyli także sprzęt strażacki wykorzystywany w czasie akcji. Po smacznym obiedzie i zakupieniu pamiątek wyruszyli pieszo na Święty Krzyż. Wyprawa wymagała od nich sprawności fizycznej oraz wytrwałości. Na szczęście naszym pierwszoklasistom nie zabrakło sił i samozaparcia. Uczniowie bez problemu dotarli do upragnionego celu. Na Świętym Krzyżu obejrzeli bazylikę, chwilę odpoczęli i wyruszyli w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy w tamte strony.