Strona główna → Lekcja matematyki w sklepie Biedronka

Lekcja matematyki w sklepie Biedronka

W dniu 06.03.18 klasa V udała się na nietypową lekcję matematyki do sklepu Biedronka.  Tematem lekcji były działania na ułamkach dziesiętnych – waga, cena, wartość.

Uczniowie pracowali w pięciu czteroosobowych grupach. Celem każdej z nich był zakup  warzyw, owoców i słodyczy na wagę w określonych kwotach. Zadanie wcale nie było łatwe. Grupy ważyły wybrane artykuły, przeliczały jednostki wagi, obliczały przy pomocy kalkulatorów ich wartość. Zmniejszali   lub zwiększali ilość odpowiednio do ustalonej granicy kwotowej. Po kilku próbach zadowoleni trafili do kasy i finalizowali swoje wybory. Wszyscy wykonali zadanie zgodnie z ustalonymi wcześniej założeniami. Po tej lekcji każdy uczeń klasy V, wie jak obliczyć wartość zakupów, przeliczyć jednostki  wagowe oraz ustalić cenę za jednostkę wagową towaru. Po powrocie do szkoły nastąpiła wspólna degustacja zakupionych artykułów spożywczych i podzielenie się wrażeniami z nietypowej lekcji.

To była udana, ciekawa i smaczna lekcja – tak twierdzą uczniowie .

Sylwia Moskwa