Strona główna → OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MŁODE GŁOWY

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT MŁODE GŁOWY

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” Fundacji Unaweza.

W ramach udziału w projekcie, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg, realizowane jest, pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce. MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

 

W naszej szkole, za zgodą rodziców, przebadani zostaną uczniowie klas 4-8. Badanie odbywa się w formie internetowej ankiety, jest w pełni anonimowe, uczniowie mogą czuć się bezpieczni, ich odpowiedzi nie można w żaden sposób powiązać z konkretną osobą.

Projekt „Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości polskiej młodzieży" wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Głównym kanałem kampanii jest profil MŁODE GŁOWY na TikToku (@mlode_glowy), gdzie publikowane są treści edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbywają się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.mlodeglowy.pl