Strona główna → Powstaje nasz Tradycyjny Sad

Powstaje nasz Tradycyjny Sad

 

W tym roku szkolnym PSP w Myśliszewicach bierze udział w ogólnopolskim projekcie

"TRADYCYJNY SAD"

organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Udział w projekcie to niezwykła szansa na pomoc w ratowaniu drzew starych odmian przed wyginięciem, a w konsekwencji zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

Cały projekt realizowany jest za pomocą platformy internetowej www.tradycyjnysad.pl  gdzie zamieszczone zostały wszelkie informacje dotyczące organizacji konkursu, szeroka baza wiedzy wspierającej realizacje zadań konkursowych, a także obszerny poradnik z zakresu podstawowej wiedzy sadowniczej „Od laika do sadownika

W tym celu został powołany 10 osobowy zespół uczniów z klasy 6, który przyjął ciekawą nazwę „Team Pear – sad grusz

 Oto członkowie zespołu:

1.Natalia Hernik – lider zespół

2.Emilka Pikos

3.Jagoda Pietrzyk

4.Eryk Pierzchalski

5.Bartłomiej Pomarański  

6.Natalia Osińska

7.Alicja Pyszczek

8.Dagmara Kozicka

9.Oskar Mazur

10.Szymon Lesiak

 

Drużyna „Team Pear – sad grusz „w ramach realizacji zadań projektowych wybrała się na prelekcję do Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywienia w Radomiu, aby zgłębić tajniki sadownictwa od samych specjalistów. Nauczyciel – sadownik pani Teresa Siara przedstawiła ciekawy wykład na temat roli sadów tradycyjnych i sposobu ich tworzenia jak również przeprowadziła z uczniami krótkie warsztaty techniki sadzenia drzewek owocowych. Ta wiedza praktyczna bardzo im się przyda podczas tworzenia już niebawem mini sadu na terenie szkolnym.

 Edyta Góźdż-Chyc