Strona główna → REKRUTACJA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

REKRUTACJA DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ

Drodzy Uczniowie klas szóstych,

Szanowni Rodzice, 

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Myśliszewicach ogłasza nabór uczniów obecnych klas szóstych do klasy dwujęzycznej z językiem angielskim na rok szkolny 2022/2023.   

Jesteśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w całej Polsce, która oferuje kształcenie uczniów w systemie dwujęzycznym. CLIL – Content and  Language Integrated Learning, czyli kształcenie przedmiotowo językowe, które jest uznawane za jeden z najlepszych sposobów nauki języka poprzez jego użycie na lekcjach języka angielskiego oraz na zajęciach z innych przedmiotów. Zintegrowane nauczanie przedmiotu i jednoczesne poszerzanie kompetencji językowej jest metodą innowacyjną pozwalającą na rozwój umiejętności miękkich tj. komunikatywność, praca w grupie.  

Uczniowie klasy siódmej dwujęzycznej będą mieli zwiększoną ilość godzin języka angielskiego (5 godzin tygodniowo) oraz dwa przedmioty (biologię i chemię), na których będą wprowadzane elementy językowe tj. wyrażenia, zwroty, słownictwo adekwatnie do możliwości klasy.  

Ty też możesz stać się uczniem klasy dwujęzycznej. Zapraszamy do udziału w rekrutacji. Wystarczy wypełnić wniosek i przystąpić do sprawdzianu predyspozycji językowych. 

Harmonogram rekrutacji i wniosek do pobrania w załącznikach: 

Yes, you can!  - Zapraszamy! 

Harmonogram pobierz

Wniosek  pobierz