Strona główna → Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem

Spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem

18 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Myśliszewicach odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem, autorem serii książek,, Księga Samodzielności” o tematyce survivalowej.
Pisarz opowiedział zgromadzonym uczniom o procesie powstawania książki od pomysłu, który rodzi się w głowie autora, aż do momentu, gdy książka trafi do rąk czytelnika. Nie był to jednak „suchy” wykład, a niesamowicie wciągająca opowieść o tym jak Pan Przemysław dojrzewał do tego, aby zacząć pisać, skąd czerpie pomysły i inspiracje, o ludziach, którzy oprócz autora są zaangażowani w to, aby jego twórczość była dostępna dla jak najszerszego grona odbiorców. Dowiedzieliśmy się, że główna bohaterka jego książek – Zuza, ma wiele cech jego córki i to ona była pierwowzorem literackiej postaci stworzonej przez autora.
Podczas spotkania publiczność mogła również na własne oczy przekonać się, że triki survivalowe opisane w serii „Księga Samodzielności” to nie wyobraźnia autora, ale rzeczywistość, którą mogą wykorzystać w codziennym życiu. Dużą niespodzianką było wykonanie ogrzewacza do rąk przy pomocy puszki po napoju i świeczki lub pułapki na ryby z plastikowej butelki i sznurka.
Po spotkaniu uczniowie mogli nabyć książki z autografem autora.
Był to bardzo miło spędzony i pełen inspiracji czas. Młodzi ludzie wyszli nie tylko bogatsi w wiedzę o procesie wydawniczym, ale przede wszystkim zainspirowani do tego, aby czytać i samemu tworzyć teksty literackie.