Strona główna → Turniej budowli w Minecraft.

Turniej budowli w Minecraft.

#codeweek

Kategoria dla klas I-III W tym roku waszym zadaniem będzie wymyślenie i zbudowanie własnej budowli. Ale z pewnymi ograniczeniami: ·-Uczniowie mogą, ale nie muszą odtwarzać i interpretować istniejącej w rzeczywistości budowli -Podstawa budowli musi się zmieścić na powierzchni 100x100 blocków. Podstawa pracy może być mniejsza niż 100x100 blocków, ale nie może być większa. Przy czym nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wysokość i jej głębokość. Postarajcie się wykorzystać ten fakt. -Nie można stosować dodatków tzw., modów. Budujemy w czystym Minecrafcie. -Projekty muszą być wykonane przez was, z małą pomocą rodziców. Nie można ściągać gotowców z Internetu ani wykorzystywać budowli kolegów. -Nie można przerobić gotowych budowli stworzonych przez generator światów. -Budujemy w trybie Jednoosobowym. -Przesyłamy zdjęcia budowli.

Kategoria IV- VIII oraz chętni rodzice. W tym roku waszym zadaniem będzie wymyślenie i zbudowanie własnej budowli. Ale z pewnymi ograniczeniami: -Nie można odtwarzać ani interpretować istniejącej w rzeczywistości budowli. Musicie wykreować własną. -Nie można stosować dodatków tzw., modów. Budujemy w czystym Minecrafcie. -Projekty muszą być wykonane przez was. Nie można ściągać gotowców z Internetu ani wykorzystywać budowli kolegów. -Nie można przerobić gotowych budowli stworzonych przez generator światów. -Nie przesyłamy zdjęć ekranu lub tzw. screeenów budowli. Przesyłamy pełne pliki światów. -Budujemy w trybie Jednoosobowym, nieprzyjmowane są pliki serwerów Wieloosobowych, ponieważ na serwerach często są zainstalowane tzw., mody lub pluginy, przez co po włączeniu takiego światu mogą być problemy ze światem lub nawet częściowe usunięcie budowli z powodu awarii tzw., chunka. -Budujemy tylko na jednej najnowszej wersji, czyli 1.16.1, prace na innych wersjach będą nieprzyjmowane.

Kategoria dla rodziców i klas IV-VIII Proponujemy także konkurs na najładniejszy i najbardziej rozwinięty świat zbudowany na tzw., survivalu, czyli zbudowany z surowców wcześniej zebranych na świecie. Co powinno się znajdować na takim świecie? To, czego potrzebujemy podczas normalnej gry. Zapraszamy do tego konkursu dzieci wraz z rodzicami!

Zasady dla klas IV-VIII i rodziców. -Podczas tworzenia nowego świata komendy muszą być wyłączone. -Nie można stosować dodatków tzw., modów. Budujemy w czystym Minecrafcie. -Projekty muszą być wykonane przez was, zachęcamy rodziców do pomocy. Nie można ściągać gotowców z Internetu ani wykorzystywać budowli kolegów. -Budujemy w opcji Singleplayer, nieprzyjmowane są pliki serwerów Multiplayer, ponieważ na serwerach często są zainstalowane tzw., mody lub pluginy, przez co po włączeniu takiego światu mogą być problemy ze światem lub nawet częściowe usunięcie budowli z powodu awarii tzw., chunka. -Budujemy tylko na wersji Beta 1.7.3 (Ta wersja jest normalnie dostępna w launcherze Minecrafta podczas wybierania wersji) -Nie przesyłamy zdjęć ekranu lub tzw. screeenów budowli. Przesyłamy pełne pliki światów.

 Do: Piątek, 24 Października 2020 

Jolanta.Rozinska@mysliszewice.edu.pl - konkurs