Strona główna → Wycieczka do Warszawy.

Wycieczka do Warszawy.

W dniu 25.10.2016 roku uczniowie z klas 3a i 3b udali się na jednodniową  wycieczkę do stolicy. Wyruszyliśmy wcześnie rano, gdyż program wyjazdu był bardzo bogaty. Po ponad godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.

Pierwszym punktem zwiedzania stolicy był Stadion Narodowy. Wszyscy
z zaciekawieniem patrzyli na znany z telewizji obiekt. Każdy z nas otrzymał bilet z kodem kreskowym, który zeskanował przy bramce wejściowej. Przewodnik poprowadził nas „Trasą Piłkarza”. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć, którędy piłkarze przybywają na stadion, poznać zakamarki piłkarskiej szatni oraz Centrum Medialne. Weszliśmy także na płytę boiska i zasiedliśmy na trybunach.

Następne w planie były zajęcia w Manufakturze Cukierków. Już od wejścia otoczył nas przepiękny zapach.  Usiedliśmy wygodnie na miękkich poduszkach i rozpoczął się pokaz ręcznego wytwarzania lizaków. Później każdy z nas mógł samodzielnie wykonać swój własny lizak, który zabrał do domu. Na pożegnanie dostaliśmy słodkie upominki. Pobyt w tym miejscu był pouczającą lekcją, gdyż dowiedzieliśmy się w jaki sposób i z czego wytwarza się te pyszne słodkości.

Na koniec udaliśmy się do niezwykłego miejsca - Centrum Nauki Kopernik. Tutaj nauka to czysta przyjemność, każdy ma szansę dokonać odkrycia, wybrać drogę zwiedzania
i rodzaj doświadczeń. Wszyscy bawili się doskonale i nikt z nas nie zorientował się, że minęło już trzy godziny naszego obcowania z nauką.   

Około godziny 20.00 zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Ta wycieczka pozostanie na pewno na długo w pamięci każdego z nas.

Anna Nowakowska
Ewa Warchoł