Strona główna → WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WARSZAWY

WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO WARSZAWY

Klasy trzecie wybrały się 10 października na wycieczkę do stolicy Polski. Z samego rana, bo o 7.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do Warszawy. Udało się uniknąć korków i już punktualnie o godzinie 10.00 byliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie z wielkim zaciekawieniem najpierw obserwowali wszystkie przyrządy, a potem zaczęli eksperymentować, doświadczać, rozwiązywać zadania i oczywiście cieszyć się z udanych aktywności. Tyle było atrakcji, że brakowało czasu na odpoczynek, a tu już czekała na nas pani przewodniczka, która zaprosiła nas na spacer po Warszawie śladem legend związanych ze stolicą. Widzieliśmy Kolumnę Zygmunta, Bazyliszka, Warszawską Syrenkę, kamiennego niedźwiedzia oraz Katedrę Archidiecezjalną. Z każdym z tych miejsc związane były legendy przekazywane w bardzo interesujący sposób przez panią przewodnik. Z wielkim skupieniem wysłuchaliśmy nieznanej nam opowieści o tym, jak jeden włos może zmienić serce złodzieja. Następnie obejrzeliśmy Barbakan i zatrzymaliśmy się obok Pomnika Młodego Powstańca, gdzie dowiedzieliśmy się jaka była rola dzieci podczas Powstania Warszawskiego. Już bardzo zmęczeni postanowiliśmy odpocząć, trochę zjeść i wyruszyć w drogę powrotną.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.