Strona głównaAkcje szkolne. → OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY w PSP w Myśliszewicach

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY w PSP w Myśliszewicach

Eko - szkoła znowu w akcji

Od wielu lat budujemy świadomość ekologiczną naszych wychowanków. Tegoroczny EKO – projekt rozpoczęliśmy od przystąpienia do programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” zaproponowanego przez PGW Wody Polskie.

Z okazji Dnia Wody w naszej szkole wydarzyło się wiele ciekawych działań angażujących całą społeczność szkolną. Były to m.in.: zajęcia tematyczne w klasach prowadzone w oparciu o ciekawe filmy edukacyjne, doświadczenia i eksperymenty, wystawa prac konkursowych „Woda źródłem życia”, błękitna foto-ścianka, a na holu szkoły upubliczniona została prezentacja multimedialna o zasobach wodnych i światowych problemach ekologicznych.

Dzisiejsze obchody Światowego Dnia Wody zaszczycił swoją obecnością burmistrz Jedlni - Letniska, Pan Piotr Leśnowolski, któremu również bliskie są tematy gospodarki wodnej i ochrony środowiska naszego regionu.

Przed nami jeszcze wiele wyzwań konkursowych do pokonania, ale przy wsparciu lokalnych instytucji i przychylności władz gminy zapewnimy naszym uczniom ciekawą dawkę wiedzy na temat ekologii i ochrony wód.