Strona głównaOddziały przedszkolne → Pasowanie na świetliczaka 2017/2018

Pasowanie na świetliczaka 2017/2018

Dnia 18.10.2017r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na świetliczaka, w którym wzięli udział uczniowie klasy OB.

Uczniowie samodzielnie stworzyli kodeks wzorowego świetliczaka oraz przypieczętowali zapoznanie się z nim własnym odciskiem palca. Następnie uczniowie musieli przejść pozytywnie przez kilka prób, aby zostać przyjętym do grona nowych świetliczaków. Sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując łamigłówki i rebusy, testowali swoją sprawność i spostrzegawczość, a także zdolności manualne. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkurencjach, ale najwięcej uśmiechu na twarzy wywołało zjedzenie plasterka cytryny.

Na koniec  uczniowie klasy OB złożyli uroczyste ślubowanie, zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

E.Rudecka, J.Kozłowska, M.Pastusiak