Strona głównaUroczystości → Ślubowanie uczniów gimnazjum i Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie uczniów gimnazjum i Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 .10. 2013r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście.
Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Rozpoczęło się  uroczyste ślubowanie. Pierwszaki zostali pasowani wielkim ołówkiem przez panią Dyrektor w asyście wychowawczyni na ucznia Publicznego Gimnazjum w Myśliszewicach. Otrzymali także dyplomy upamiętniające to wydarzenie. Uroczystości towarzyszyła podniosła atmosfera. Do tego ważnego wydarzenia swoich wychowanków przygotowały panie Agnieszka Krzos i Izabela Pachocka. 
Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez p. A. Grabowską i B. Prządkę, w której młodzież w humorystyczny sposób przedstawiła ciężką pracę nauczycieli.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie z samorządu uczniowskiego ,w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowali swoim  pedagogom za ,,trud i wysiłek włożony w wychowanie ‘’oraz wręczyli  drobne upominki. Po części oficjalnej uroczystości pełnoprawni już gimnazjaliści klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.