Strona głównaAkcje szkolne. → Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021rok

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021rok

1 października 2021 r. odbył się w naszej szkole finał Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji była popularyzacja matematyki i jej praktycznego zastosowania.

Już 29 września, nauczyciele matematyki oraz nauczyciele klas 2-3, przeprowadzali z uczniami działania przygotowawcze w tym zakresie w postaci opracowania kart pracy, kolorowanek, zagadek logicznych oraz zajęć z programami matematycznymi Kahoot, Quizziz i Matzoo. Podczas finału tabliczkowa wiedza sprawdzana była w niecodzienny sposób, tj. krótkich egzaminów
z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klas IV-VI. Tworzyli oni specjalne komisje
i Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów i pracowników szkoły w myśl hasła: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Na korytarzach szkolonych w tym dniu widać było wiele emocji i zaangażowania uczniów. Wszyscy chcieli zdobyć odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Sylwia Moskwa, Monika Czyżyk