Strona głównaUroczystości → Uroczysta Akademia z okazji Dnia Kobiet.

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Kobiet.

11 marca w naszej szkole odbyła się  akademia z  okazji Dnia Kobiet.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Jedlnia-Letnisko pan Piotr Leśnowolski, Przewodnicząca Rady Gminy Jedlnia Letnisko pani Bożena Grad, Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu pani Emilia Romanowska, radni, sołtysi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz ksiądz proboszcz Wojciech Waniek. Nie zabrakło również mieszkanek naszej miejscowości, którym uroczystość ta była dedykowana.

 Tematem przewodnim programu artystycznego była kobieta na przestrzeni wieków. Młodzi aktorzy przedstawili jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, zaczynając od Adama i Ewy,
a kończąc  na kobiecie współczesnej.

W sposób humorystyczny pokazali zmieniającą się  formę składania życzeń w Dniu Kobiet
oraz metamorfozę, którą przechodziła sama bohaterka tego święta na przestrzeni wieków.
Mieliśmy okazję obserwować występy wokalne i taneczne w wykonaniu naszych uczniów.

Nie zabrakło również serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i małych. Panie zostały także obdarowane kwiatami.

Następnie zgromadzeni goście uczestniczyli w otwarciu niedawno wybudowanej stołówki i świetlicy szkolnej oraz pomieszczeń do zajęć terapeutycznych. Mieli okazję obejrzeć nowe sale w naszej szkole, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek i niespodzianka – ogromny telewizor ufundowany przez Wójta Gminy Jedlnia – Letnisko pana Piotra Leśnowolskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Anna Grabowska