Strona głównaOddziały przedszkolne → Zawody w mojej okolicy.19

Zawody w mojej okolicy.19

Dnia 23 października przedszkolaki, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2019, udały się na wycieczkę do Jedlni Letnisko. Celem wyprawy były wizyty dzieci w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej,
w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Urzędzie Poczty Polskiej. Zwiedzenie tych placówek oraz spotkania z ich przedstawicielami pozwoliły maluchom  na bliższe poznanie zatrudnionych tam pracowników
i wykonywanych przez nich zawodów.

Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły zobaczyć samochody i sprzęt pożarniczy.  Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak wygląda jej praca, jak można założyć kartę czytelnika oraz jak poruszać się po bibliotece i korzystać z jej zasobów. Przedszkolaki poznały także przygody „ Kici Koci”, która zwiedzała bibliotekę.

Natomiast podczas wizyty na poczcie dzieci dowiedziały się kto tam pracuje oraz jakie sprawy można tam załatwić, czyli poznały zakres usług jakie świadczy urząd pocztowy. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Dowiedziały się też jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wielką atrakcją dla maluchów była próbka pracy na poczcie, czyli przybijanie pieczątek i naklejanie znaczków na  listach, które następnie zostały wysłane do rodziców.

Wycieczka była bardzo interesująca. Okazało się, że ciekawych zawodów w naszej najbliższej okolicy jest całkiem sporo.

Agata Sosnowska